england, city, old-4113666.jpg

Relokacja Wielka Brytania

ZAKWATEROWANIE

Południowa Anglia - Royal Tunbridge Wells i okolice, hrabstwo Kent

Dostępne są miejsca z rodzinami brytyjskimi, w ich własnych domach. Są to oferty od jednej sypialni ze wspólną kuchnią i łazienką do całych mieszkań z 2-4 sypialniami. Staramy się dopasować zakwaterowanie do indywidualnych potrzeb na minimum 6 miesięcy. Jest to zakwaterowanie bezpłatne.

TRANSPORT

Po otrzymaniu dokumentu upoważniającego do podróży, goście musieli będą zorganizować transport wraz z rodziną sponsorującą lub wolontariuszami. Podróżowanie po Europie jest darmowe, należy dotrzeć to Paryża skąd jest darmowy pociąg Eurostar do Londynu (St. Pancras International) lub Calais, skąd można przedostać się do Wielkiej Brytanii darmowym promem. Dostępne są rownież darmowe loty liniami Wizzair, lecz miejsca są limitowane. Podróże już na terenie Wielkiej Brytanii są bezpłatne przez 48 godzin po przekroczeniu granicy. 

Nasza pomoc z transportem jest jak najbardziej dostępna.

WIZA

Aby uzyskać wizę do Wielkiej Brytanii należy znaleźć sponsora [rodzinę goszczącą], my zrobimy to dla wszystkich zainteresowanych przyjazdem. 

Wraz z rodziną sponsorującą należy wypełnić wniosek o wizę online i dołączyć pliki z dokumentami (zdjęcie paszportu, dowód na obecność na Ukrainie przed 01/01/2022 jak wyciąg z konta bankowego, możliwie akt urodzenia).

W razie braku paszportu międzynarodowego lub jakiegokolwiek dokumentu niezbędna będzie wizyta w VAC (Visa Application Centre) obecnie znajdujące się w Warszawie i Rzeszowie. Jeśli będzie taka potrzeba, w procesie składania wniosku online możliwe będzie umówienie się na wizytę w VAC.

Czas oczekiwania na wizę to 3-4 tygodnie. Otrzymany dokument uprawnia do podróży i pobytu w Wielkiej Brytanii do 6 miesięcy. W tym okresie należy odebrać wizę umieszczoną w paszporcie przedłużającą prawo pobytu do 3 lat.


POMOC SPOŁECZNA

Wraz z wizą goście z Ukrainy otrzymają prawo do pracy, zasiłków (pomocy finansowej), edukacji, korzystania ze służby zdrowia. Goście traktowani będą dokładnie tak samo jak społeczność już tu osiedlona. 


Tunbridge Wells posiada duży zasób darów dla gości, od ubrań po produkty higieny osobistej. Dostępna jest również pomoc finansowa w gotówce, zaraz po przybyciu do kraju o wartości £200 na każdego gościa.


Organizowane będą zajęcia dla dzieci, kursy języka angielskiego, pomoc w zdrowiu psychicznym, kafejka ułatwiająca kontakty z innymi gośćmi z Ukrainy, spotkania integrujące z lokalna społecznością. 


KOORDYNATORZY

Dane kontaktowe organizacji proponującej pomoc ze strony UK:

Alex Sejdia +447925009500 (język polski i angielski; Viber, WhatsApp)